Okulary korekcyjne

Wada wzorku jest jedną z powszechniejszych chorób cywilizacyjnych XXI a wynika ona z ciągłego kontaktu z ekranami telefonów, komputerów i telewizorów co stopniowo pogarsza nasz wzrok. Coraz częściej jesteśmy zmuszeni do stosowania zarówno okularów korekcyjnych jak i szkieł kontaktowych, co utrudnia nam życie w wielu aspektach. Aby nie męczyć się z postępującą wadą wzroku należy regularnie chodzić do okulisty w celu jego badania. Okulary korekcyjne (https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne-334.html) powinny być wymieniane nie rzadziej niż raz na 3 lata co jest dobrą praktyką i sprawi że nasz wzrok będzie poprawiał się zamiast pogarszać.

Istotne rzeczy podczas doboru okularów

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest dobranie szkieł co wykonuje nasz lekarz okulista na etapie badania. To jakie mamy mieć szkła i z jakiego materiału wykonane będzie zależeć od nas podczas wyboru preferencji w samym salonie optycznym. Szkła nie są jedynym elementem okularów, pozostają oczywiście jeszcze oprawki, które będą utrzymywać je we właściwym miejscu. Wybór oprawek jest kłopotliwy ze względu na osobiste preferencje, oraz panującą modę jednak zawsze powinien on być podyktowany przede wszystkim naszą wygodą. Unikajmy oprawek w których nasze pole widzenia jest niewielkie, tym samym męczymy szybciej nasze oczy co przekłada się na ich stan. Koszt oprawek nie jest taki znaczący, ponieważ większość i tak ma gwarancje o długości zależnej od salonu optycznego w którym zostały one kupowane.

Okulary korekcyjne progresywne

Ten rodzaj okularów skierowany jest do osób starszych, którzy potrzebują okularów do czytania jak i codziennego funkcjonowania. Szkła w takich okularach posiadają możliwość różnego ogniskowania promieni słonecznych dlatego też poprawiają nasze widzenie niezależnie od tego jak wzrok jest uszkodzony. Ten rodzaj szkieł do najtańszych nie należy i niektórzy wolą zdecydować się na dwie pary okularów zamiast jeden a droższej.

 

Autor zdjęcia: Epicantus